پیش‌نشست «نظریه نظام انقلابی و روابط خارجی ایران در گام دوم انقلاب» دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه

پیش‌نشست «نظریه نظام انقلابی و روابط خارجی ایران در گام دوم انقلاب» که در روز چهارشنبه ۴ بهمن ماه در دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه

01 اسفند 1402

گزارش نشست چیستی نظریه نظام انقلابی در دانشگاه علامه طباطبایی

نشست چیستی نظریه نظام انقلابی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد

22 آذر 1402

برگزاری نشست هم‌اندیشی کمیته ویژه دانشگاه معارف اسلامی در همایش نظریه نظام انقلابی

نشست هم‌اندیشی کمیته ویژه دانشگاه معارف اسلامی در همایش علمی نظریه نظام انقلابی روز پنج‌شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین ذوعلم رییس محترم اندیشگاه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و جمعی از اساتید گرایش‌های مختلف علوم انسانی در دانشگاه معارف اسلامی برگزار شد.

21 آذر 1402

انقلاب همواره درحال رشد و تکامل است

حوزه/ رئیس اندیشگاه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: انقلاب یک فکر، جریان و مکتب زنده است و دائما باید رشد و تکامل پیدا کند.

11 آذر 1402

از تمام توان حوزه برای ترویج نظریه نظام انقلابی استفاده شود

حوزه/ مدیر مؤسسه فرهنگ و تمدن توحیدی با بیان اینکه نظریه نظام انقلابی در اوج قرار دارد گفت: باید از تمام ظرفیت و توان حوزه برای ترویج این نظریه استفاده کنیم.

11 آذر 1402

نظام دیوان سالاری در دولت اسلامی باید تغییر کند

رئیس بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی با بیان اینکه رابطه نظام و دولت را می‌توانیم به رابطه روح و جسد تعبیر کنیم، تصریح کرد: دولت زمانی که روح پیدا می‌کند از ماهیت جسد خارج شده است.

11 آذر 1402

تمدید مهلت ارسال چکیده‌ها تا ۲۰ آذر ۱۴۰۲

زمان ارسال چکیده‌ها تا ۲۰ آذر تمدید شد

01 آذر 1402

ریزموضوعات پیشنهادی به نویسندگان همایش بر اساس تفکیک اندیشکده‌ای اندیشگاه به ویراست دوم رسید.

ریزموضوعات پیشنهادی به نویسندگان همایش بر اساس تفکیک اندیشکده‌ای اندیشگاه به ویراست دوم رسید؛ برای آگاهی از این ریزموضوعات به لینک زیر مراجعه کنید:

22 آبان 1402

مصاحبه دبیر علمی همایش با خبرگزاری ایکنا

دبیرعلمی همایش ضمن تشریح اهداف و محورهای همایش «نظریه نظام انقلابی» گفت: «زمینه‌سازی برایِ تحلیل، بررسی و ایضاحِ نظری نظریه‌ نظام انقلابی» و «بررسی نظریه‌ نظام انقلابی به مثابه پیشران تحول و حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی» از جمله اهداف برگزاری این همایش هستند.

21 آبان 1402

معرفی همایش

نظریهٔ نظام انقلابی کانون بسیاری از تحلیل‌ها و تبیین‌ها و سیاست‌گذاری‌ها در بیانیهٔ گام انقلاب اسلامی است. در تاریخ تحولات و احوال انقلاب‌ها، عامل تنزل و افول نظام‌‌های سیاسی‌ برآمده از انقلاب‌ها، کم‌رنگ‌شدن آرمان‌‌ها، ارزش‌‌های بـنیادین، بازگشت به ترتیبات و نظام‌های اجتماعی و سیاسی گذشته، ناشی از تغییر نگرش و ماهیّت انقلابی جوامع و نخبگان است؛ سازش در مواجهه با فشارِ عوامل بیرونی و تن‌دردادن به تغییرات تحمیلی به‌دلیل ضعف در مبانی و فقدان عناصر تفکر راهبردی به‌صورت تدریجی، تـغییر هویّتی و استحالهٔ درونی انقلاب‌ها و نظام‌های برآمده از آن‌ها را رقم زده است؛ اما، دفاعِ ابدی رهبری حکیم از «نظریهٔ نظام انقلابی» و «مرزبندی‌ با رقیبان و دشمنان» و حضورِ مردمی در صحنه‌های مختلف انقلاب به‌خصوص «نسل جوان مؤمن و دانا و پُرانگیزه»، مسیرِ دیگری را برای انقلاب اسلامی در صحنهٔ انقلاب‌های مهم جهان رقم‌زده‌ است.
ازاین‌رو سومین همایش سالانهٔ اندیشگاه بیانیهٔ گام دوم انقلاب اسلامی، با تمرکز بر «نظریهٔ نظام انقلابی»، و بررسی ابعاد نظری و از پس مواجهه نظری، شناخت الزامات و راهبردهای تحقق آن در 23 بهمن ۱۴۰۲برگزار خواهد شد.

18 مهر 1402

معرفی منابع کتاب‌ها یا مقالاتی که به‌منظور کمک به نگارش مقالات همایش در وبگاه همایش قرار گرفت

معرفی منابع کتاب‌ها یا مقالاتی که به‌منظور کمک به نگارش مقالات همایش در وبگاه همایش قرار گرفت، علاقه‌مندان به بهره‌برداری از این منابع می‌توانند به صفحه ایستای این منابع از طریق صفحه اصلی یا دسترسی سریع در ذیل همه صفحات دسترسی پیدا کنند.

21 آبان 1402

رییس اندیشگاه بیانیه گام دوم انقلاب در گفت‌وگو با مهر: بیانیه گام دوم فراتر از یک سیاست‌گذاری رسمی حاکمیتی است

حجت الاسلام ذوعلم گفت: بیانیه گام دوم به جوانان ارائه شده تا بتوانند با تعالی و پیشرفت مسیر انقلاب، راه را برای شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی باز کنند.

17 آبان 1402

فراخوان همایش علمی «نظریه نظام انقلابی مبانی، الزامات و راهبردها» در وبگاه پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد‌ظله‌العالی)

فراخوان همایش علمی «نظریه نظام انقلابی مبانی، الزامات و راهبردها» در وبگاه پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد‌ظله‌العالی) منتشر شد؛ سومین همایش سالانه‌ «اندیشگاه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با عنوان «نظریه‌ نظام انقلابی؛ مبانی، الزامات و راهبردها» برگزار می‌شود.

16 آبان 1402

نشست خبری رییس اندیشگاه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

همایش علمی «نظریه نظام انقلابی؛ مبانی، الزامات و راهبردها» در بهمن سال جاری با چهار محور و به همت اندیشگاه بیانیه گام دوم برگزار می شود.

05 آبان 1402